No.

Name

Took office

Left office

1

H.Thansanga

10.05.1972

17.10.1975

2

Vaivenga

07.11.1975

20.06.1978

3

Thangridema

21.06.1978

24.05.1979

4

Dr.Kenneth Chawngliana

25.05.1979

08.05.1984

5

Dr.H.Thansanga

09.05.1984

09.03.1987

6

J.Thanghuama

10.03.1987

29.01.1989

7

Hiphei

30.01.1989

14.07.1990

8

Rokamlova

17.07.1990

09.12.1993

9

Vaivenga

10.12.1993

07.12.1998

10

R.Lalawia

08.12.1998

03.12.2003

11

Lalchamliana

15.12.2003

10.12.2008

12

R. Romawia


Present